Główne korzyści, jakie płyną z profesjonalnego badania rynku

znajomość rynku badania marketingowe

Znajomość rynku

Rynek i panujące w nim trendy podlegają ciągłym zmianom, dlatego ich znajomość nie jest czymś, co można poznać raz na zawsze, a zamiast tego jest zjawiskiem, które należy ciągle obserwować. Przedsiębiorcy, którzy mają wgląd w to, czego chcą i czego potrzebują konsumenci, mogą wykorzystać tę wiedzę do zwiększenia zysków firmy, jak i promocji swojej marki.

Jednak nawet zebranie dużej liczby danych z różnych źródeł nie znaczy nic, jeżeli nie będziesz wiedział, jak należy na te dane spojrzeć. Odpowiednie badanie rynku pozwoli Ci pozostać jeden krok przed konkurencją.

1) Badanie znajomości rynku – narzędzie komunikacji

Uzyskanie wyników badania rynku pozwala Ci poznać prawdę o tym, co rezonuje i co podoba się konsumentom odwiedzającym Twoją firmę, a co nie. To po prostu bezpośredni i najbardziej efektywny sposób komunikowania się z klientami. Tylko jeżeli znasz swoje silne i słabe strony możesz podjąć działania w celu ich usprawnienia.

2) Badanie rynku umożliwia identyfikacje pojawiających się na rynku okazji

Badanie rynku może pokazać Ci, że nowy produkt, których chciałeś wprowadzić na rynek może nie być tym, czego klienci poszukują ani potrzebują. Jednocześnie umożliwi Ci ono wcześniejszą modyfikację produktu / usługi, tak by lepiej dostosować ją do potrzeb odbiorców.

3) Minimalizacja Ryzyka

Badania rynkowe i marketingowe umożliwią Ci odkrycie informacji, których potrzebujesz do podjęcia decyzji o tym, kiedy należy działać. Na przykład możesz odkryć, że lokalizacja, w której planowałeś otworzyć oddział swojej firmy ma już nasycony rynek w tej gałęzi biznesu, dzięki czemu możesz podjąć decyzję o odnalezieniu bardziej sprzyjającej lokalizacji.

4) Poznaj opinię konsumenta.

Zawsze dobrze jest poznać, jak klienci widzą Cię na tle Twojej konkurencji dzięki badaniu opinii. Badania marketingowe to najskuteczniejsze narzędzie, które pokaże Ci jak brand firmy lub jedynie poszczególne z oferowanych towarów / usług wypadają w ocenie klientów w porównaniu z ofertą konkurencji.

5) Badania rynku umożliwiają identyfikację potencjalnych problemów

Możesz wykorzystać badania rynku i  uzyskać reakcje konsumentów na nowy produkt lub usługę, jeśli nadal jest ona rozwijana i modyfikowana. To powinno dać Ci perspektywę na dalszy rozwój, by jak najlepiej dopasować go do oczekiwań panujących na rynku.

I to nie wszystko! Gdy poznasz wszystkie korzyści płynące z efektywnie prowadzonych badań rynku, odkryjesz, że tego rodzaju komunikacja z Twoimi klientami jest niezbędnym narzędziem do skutecznego działania na rynku, bez którego przedsiębiorca pozostawia rozwój swojej firmy w rękach losu.

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06