Teamfiniti – inspiracje i geneza
Teamfiniti to nowa usługa Skilltelligence, powstała na bazie naszych ponadpięcioletnich doświadczeń w zarządzaniu zadaniami dla wyjątkowo różnorodnej, wielotysięcznej grupy współpracowników działających w modelu crowdsourcingowym. Polega ona na udostępnieniu naszej platformy, składającej się z aplikacji mobilnej oraz panelu administracyjnego na wewnętrzne potrzeby firm, które mają potrzebę koordynowania zespołów terenowych dowolnego typu.
Skąd wziął się pomysł na Teamfiniti? Krótka historia.
Zaletą pracy w niewielkiej, a dzięki temu sprawnej i elastycznej organizacji, takiej jak Skilltelligence jest to, że jako zarządzający firmą jesteśmy zawsze bezpośrednio zaangażowani w cały proces realizacji projektów: począwszy od zrozumienia potrzeb klienta i sprzedaży usługi, poprzez jej wykonanie, aż po współpracę z Klientami nad procesowaniem danych, ich interpretacją i wyciąganiem wniosków. To umożliwia poznawanie specyfiki działania różnych organizacji i branż, a co najważniejsze – poznawanie związanych z nimi ekspertów mających różnorodne potrzeby i inaczej rozwiązujących problemy.
Największą wartością jest właśnie to niewyczerpane źródło inspiracji. Każda z firm, które albo już są Klientami Skilltelligence, albo o pozyskanie których zabiegamy, ma odrębną kulturę organizacyjną, spotyka się z odmiennymi wyzwaniami (nawet jeśli działa w tej samej branży), dostarcza swoje produkty i rozwiązania odbiorcom o odmiennych wymaganiach. Takie rozmowy umożliwiają nie tylko poznanie potrzeb potencjalnego klienta, ale także zagłębienie się nieco w specyfikę jego funkcjonowania i często dowiedzenie się o niuansach, o których nie będąc związanym z branżą, nie sposób dowiedzieć się “z ulicy”.
Tak było w wielu przypadkach, kiedy miałem okazję prowadzić rozmowy w branżach, których wcześniej nie było mi dane poznać. Firmy farmaceutyczne, usługi publiczne i komunalne, systemy zakładów wzajemnych (bukmacherskie) to tylko część tych nieznanych mi wcześniej, a z którymi miałem w końcu okazję się zapoznać i których specyfika działalności okazała się o tyle odmienna, co niezmiennie arcyciekawa!
Oczywiście, poza zaspokojeniem własnej ciekawości świata, efekty tych rozmów były bardziej wymierne z perspektywy realizowanych przez Skilltelligence badań rynkowych opartych o crowdsourcing – pokazywały wyraźnie, a przynajmniej nakierowywały mnie na takie obszary, w których wyraźnie było widać dobroczynny wpływ naszych usług: nie tylko samych badań, ale również wsparcia ich logistyki czy kontroli jakości. Dzięki temu z kolei spektrum zastosowań Skilltelligence nieustannie poszerzało się, a naszą ofertę mogliśmy coraz lepiej dostosowywać do większej liczby przedsiębiorstw i charakterystyki ich działania.
Na początku 2019 roku zdaliśmy sobie sprawę, że rozwiązanie, które przewijało się w rozmowach strategicznych Skilltelligence, jednak tylko tych wewnętrznych i rozważanych wyłącznie hipotetycznie, zaczyna pojawiać się w rozmowach jako sugestie i pytania ze strony firm: Czy można jakoś wykorzystać platformę Skilltelligence do zarządzania własnymi zespołami działającymi w terenie? Czy moglibyście udostępnić nam wasze rozwiązanie tak, abyśmy mogli wyznaczać zadania, kontrolować ich realizację i dynamicznie zmieniać toczące się scenariusze, a także na bieżąco uzyskiwać z terenu informacje?
Te sygnały to oczywista inspiracja i sygnał, którego nie można było zignorować – skupiliśmy się więc na analizach obecnych funkcjonalności naszego systemu, zidentyfikowaniu funkcjonalności, które musiałby się w nim pojawić, aby można było „wpuścić” doń zewnętrznych administratorów i zamknięte zespoły: sprzedawców, serwisantów, merchandiserów, kierowników placówek terenowych, promotorów, hostess i dowolnych innych, w miarę homogenicznych grup, których zadaniem jest wykonywanie różnych powtarzalnych zadań w terenie.
Zwieńczeniem tego procesu jest nasz nowy produkt – Teamfiniti – czyli składająca się z wygodnego panelu administracyjnego oraz wyjątkowo prostej w obsłudze aplikacji mobilnej platforma znakomicie ułatwiająca komunikację i zarządzanie delegowaniem oraz rozliczaniem zadań terenowych dla dowolnej niemal grupy pracowników, bądź partnerów w terenie.
Nowy dlatego, że bazując w dużej mierze na rozwiązaniach wypracowanych na bazie uczenia się zarządzania społecznością crowdsourcingową, docelowo jest jednak skierowany do innego typu użytkownika (aplikacji mobilnej) i administratora (nie pracownika Skilltelligence, ale menedżera ze strony Klienta). To oznacza różnicę na tyle dużą, że zdecydowaliśmy się na rozdzielenie „funkcjonalnych gałęzi ewolucyjnych” i opracowanie rozwiązania, które umożliwi ułatwianie pracy w sposób dostosowany do specyfiki każdego z naszych obecnych i nowych Klientów. To też nasze ambitne wyzwanie na bieżący już, 2020 rok.
Zapraszamy do kolejnego artykułu o zastosowaniu zastosowanie Teamfitini część 1.
Co-founder, CEO@Skilltelligence
Pomysłodawca, współzałożyciel i prezes Skilltelligence. Jest managerem z 20-letnim doświadczeniem w branży konsultacyjnej, telekomunikacyjnej i FMCG. Pracował między innymi na rzecz Grupy Telekomunikacji Polskiej, Orange’a i Unilevera. W czasie popularności “dotcomów”, na przełomie lat 90. i 00., zakładał swój pierwszy start-up – serwis aukcyjny Vatera. Od 2014 zaangażowany w tworzenie i rozwój Skilltelligence, ekspert w dziedzinie rozwiązań crowdsourcingowych oraz w przenoszeniu i wykorzystywaniu pokrewnych im rozwiązań na wewnętrzne potrzeby firm. Absolwent pierwszego rocznika Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami
+48 517 470 748
+48 517 785 350
Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)
Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06