Zakup kontrolowany leków

etap badawczy zakupu leków 2020

Niektóre ze zrealizowanych przez nas zleceń można nazwać pionierskimi, ponieważ torują one ścieżkę do zupełnie nowego rodzaju usług badawczych w Polsce. Jedynym z nich było przeprowadzenie wieloetapowej akcji audytorskiej.

Klient z branży farmaceutycznej postawił przed nami ciekawe zadanie: skontrolowanie procesu zakupu leku na platformie internetowej z odbiorem osobistym w jednej ze współpracujących aptek. Badaniu miał podlegać cały cykl: począwszy od serwisu www, poprzez logistykę dostaw, raportowanie o statusie realizacji zamówienia, aż po wydanie leku we wskazanym punkcie. Największym wyzwaniem było przeprowadzenie testu w jak najkrótszym czasie i dla jak największej liczby współpracujących aptek. Wyjątkowy był również fakt, że w przeciwieństwie do większości realizowanych przedsięwzięć, w tym przypadku nasi audytorzy nie raz, a dwukrotnie wchodzi w interakcje z przedmiotem badania.

Dwuetapowy proces badawczy

W pierwszym etapie audytor miał dokonać internetowego zakupu leku i wyboru apteki stacjonarnej. Przy tej okazji oceniana była przyjazność, zrozumiałość, łatwość nawigacji oraz oprawa graficzna serwisu www.

Po otrzymaniu powiadomienia o dostarczeniu zamówienia do wybranego punktu, audytor realizował drugi etap badania. Jako tajemniczy klient udawał się do miejsca odbioru i sprawdzał, jak sprawnie wydawane jest zamówienie. Oceniana była również wiedza farmaceutów na temat działania systemu oraz ogólny poziom obsługi klienta.

Wyczerpująca informacja zwrotna

Wykorzystanie kilkuset audytorów pozwoliło na szeroką skalę i w krótkim czasie sprawdzić działanie systemu od strony konsumenta i wychwycić ewentualne elementy do poprawy. Klient otrzymał przy okazji badania także cenne oceny dotyczące szerokości i konkurencyjności jego oferty leków. Ponadto pozytywnym skutkiem ubocznym był fakt, że internetowy zakup leków został zaprezentowany licznej grupie testujących, będących jednocześnie potencjalnymi przyszłymi nabywcami i promotorami takiego rozwiązania.

 

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06