Zarządzanie zespołem wolontariuszy z Teamfiniti

zarządzanie zespołem wolontariuszy

Wolontariat społeczny, zarządzanie i koordynowanie szeroko zakrojonych działań z zaangażowaniem dużych grup uczestników stanowi zwykle znaczące wyzwanie, ponieważ mimo wyznaczenia liderów lub kierowników danych grup, w trakcie realizacji ciężko zapanować nad spójnym i terminowym przekazem dla wszystkich zainteresowanych. Na szczęście nasze narzędzie Teamfiniti, choć powstało głównie z myślą o projektach badawczych dla klientów korporacyjnych, nadaje się również do zadania, jakim jest zarządzanie zespołem wolontariuszy.

Wyobraźmy sobie taką sytuację: grupa wolontariuszy ma zrobić zakupy dla starszych osób mieszkających w wielu różnych lokalizacjach. Gdy takich adresów do odwiedzenia jest setki, to skala logistycznego i informacyjnego wyzwania staje się ogromna. Oczywiście, że można poszczególnym wolontariuszom rozdać arkusze z adresami, jednak kiedy już wyruszą na akcję, to właściwie przestajemy mieć nad nimi jakąkolwiek kontrolę, bo przecież jeśli nawet jeden beneficjent akcji zostanie pominięty, wizerunek i wiarygodność całego przedsięwzięcia stanie pod znakiem zapytania. Dlatego tak ważne jest sprawne zarządzanie zespołem wolontariuszy, nie wymagające od organizatorów powoływania sztabu kontrolerów i koordynatorów co pochłonęłoby ogromne środki, ale również zapewni komfort samym osobom biorącym udział w akcji. Wszystko dzięki kontaktowi i transparentności działań.

Zarządzaj wygodnie i bezpiecznie

Za pomocą aplikacji Teamfiniti w łatwy sposób można określić zadania i rozdzielić je na poszczególnych wolontariuszy, a oni sami z podobną łatwością mogą raportować wykonanie poszczególnych etapów akcji, dzięki czemu posiadamy bieżącą kontrolę nad rozwojem sytuacji. Wolontariusze mogą przeprowadzić dokumentację zdjęciową bądź po prostu odznaczać kolejne adresy, dzięki czemu cały proces jest przejrzysty, a ewentualne problemy mogą być od razu skonsultowane i rozwiązane. Zarządzanie zespołem wolontariuszy za pomocą Teamfiniti jest niezwykle efektywne, ponieważ dzięki temu narzędziu można koordynować złożone operacje nawet o wielkiej skali. Jednymi ze standardowych zastosowań jest kontrola działań merchandiserów, promotorów czy innego rodzaju pracowników terenowych, które zwykle wymagają odpowiedniej dokumentacji i pełnej transparentności.

Liczne rodzaje wolontariatu, każdy wymaga koordynacji i odpowiedniego zarządzania

Podany na początku przykład wprost odnosi się do obecnie panującej sytuacji i akcji robienia zakupów dla osób starszych, by ograniczyć niebezpieczeństwo związane z zarażeniem koronawirusem, jednak form wolontariatu jest oczywiście więcej. Nadzorowanie masowych zgromadzeń, pomoc w obchodach różnego rodzaju świąt czy chyba najbardziej znany przypadek w Polsce – zbiórka na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Sprawne zarządzanie zespołem wolontariuszy nie tylko przełoży się na sprawne przeprowadzenie całej akcji, ale również zwiększy skuteczność i zmniejszy ewentualny chaos w przypadku zmiany zadania z przyczyn niezależnych od organizatorów. Bieżący kontakt z osobą bądź osobami, które nadzorują akcję, a także jasny plan, który może być aktualizowany, przyczynią się do lepszej organizacji działań całej grupy. Warto sprawdzić, jak Teamfiniti sprawdza się do takich zadań!

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06