Wirtualny Manager Zespołów Terenowych jako wygodne narzędzie zarządania, koordynacji i motywacji przedstawicieli handlowych

Sprawne zarządzanie przedstawicielami handlowymi

Nasz Klient - firma Versum - to lider na rynku oprogramowania do zarządzania salonami fryzjerskimi i kosmetycznymi. Model handlowy Versum oparty jest o sprzedaż telefoniczną oraz działalność około dziesięcioosobowego zespołu terenowego, którego zadaniem jest zdobywanie informacji o nowych, potencjalnych klientach oraz odbywanie zaplanowanych wizyt u klientów już zidentyfikowanych. Dotychczas raportowanie wyników prac w terenie przez każdego z handlowców opierało się o tygodniowe zestawienia excel, których aktualność i zgodność ze stanem faktycznym nie mogła być zweryfikowana przez kilka kolejnych tygodni, do czasu uzyskania faktycznych danych z systemu księgowego. Takie rozwiązanie bardzo utrudniało bieżącą optymalizację wykorzystania zasobów terenowych, a zdarzające się rozbieżności między deklaracjami a finalnymi danymi powodowała wiele niezręczności.

Odpowiednie zarządzanie pracą przedstawicieli handlowych może znacząco zwiększyć ichefektywność, co jasno pokazuje ten przykład.

Kontrola i koordynowanie pracy zespołu w terenie

Wykorzystanie rozwiązania opartego o możliwości Platformy Skilltelligence oraz skorzystanie z doradztwa i wiedzy płynącej z doświadczeń konsultantów zdobytych podczas zarządzania wielotysięczną społecznością crowdsourcingową, jak również wyposażenie wszystkich pracowników terenowych w aplikację mobilną, umożliwiło precyzyjne planowanie odwiedzin oraz znacznie efektywniejsze wykorzystywanie czasu. Przygotowanie odpowiednich scenariuszy zadań znacząco ułatwiło także zgłaszanie nowych potencjalnych klientów oraz zasilanie systemu CRM niezbędnymi danymi oraz skuteczniejsze przeprowadzanie rozmów podczas wizyt handlowych, na podstawie skryptów dostosowanych do odpowiedniego etapu w lejku sprzedażowym.

Z kolei kierownik sprzedaży uzyskał bieżący wgląd w szczegółowe, aktualizowane w czasie rzeczywistym dane, co umożliwiło lepsze planowanie i alokację zasobów. Koordynowanie pracy zespołu w takim systemie jest znacznie bardziej efektywne.

Rekordowy wzrost sprzedaży

Uzyskanie dostępu do pełnej funkcjonalności platformy, a więc interaktywnej komunikacji, możliwości przesyłania zdjęć, kontroli geolokacyjnej i ułatwiającej pracę w terenie wizualizacji położenia placówek zaplanowanych do odwiedzenia, już w drugim miesiącu korzystania z systemu Klientowi udało się uzyskać aż 48% wzrost skuteczności sprzedaży, a miesiąc później pobić historyczny rekord całego działu! Takie wyniki pokazują, że koordynowanie pracy zespołów za pomocą Wirtualnego Managera Zespołów Terenowych przynoszą realne korzyści.

Profesjonalna analiza rynku czy weryfikacja planogramów ekspozycji w placówkach sklepów dużych sieci? Jeśli potrzebna jest doświadczona firma badawcza, Warszawa i cała Polska objęte są naszą społecznością audytorów.

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06