Jak, dzięki weryfikacji dystrybucji produktu, pomogliśmy wiodącemu producentowi lodów zdiagnozować problem z dystrybucją produktów?

Ocena skuteczności dystrybucji w szczycie sezonu

Wykres pokazujący, jak często ludzie kupują lody w sezonie wiosenno-letnim.Zwrócił się do nas wiodący producent lodów, który szukał przyczyny nienajlepszych wyników sprzedaży swoich produktów na Wybrzeżu, w szczycie sezonu. Było to o tyle zaskakujące, że, jak wynika z naszych badań, w okresie wiosenno-letnim niemal połowa Polaków kupuje lody 2‑3 razy w tygodniu, co czwarty raz w tygodniu, a jeden na sześciu badanych zajada się lodami codziennie.

Analiza otoczenia i audyt sprzedaży wykazywały brak wpływu pogody (było stosunkowo pogodnie a warunki nie odbiegały od średniej z poprzednich sezonów). Nie zmieniły się także uwarunkowania konkurencyjne – nie pojawiły się nowe, znaczące produkty, nie odbyły się również żadne dramatyczne ruchy cenowe.

Skoordynowana akcja - audyt dystrybucji na wskazanym terenie

Audytorzy Skilltelligence odwiedzili sklepy i inne punkty sprzedaży lodów w miejscowościach znajdujących się między Łebą a Międzyzdrojami, na podstawie konkretnych lokalizacji POSów dostarczonych nam przez klienta. Sprawdzili dostępność lodów marek własnych i konkurencyjnych oraz porównali ceny wiodących produktów.

Zebrane w ciągu 12 godzin częściowe dane pokazały wyraźnie, że problem stanowiła logistyka – w ponad 40% przebadanych placówek oferta lodów była niepełna, a w 20% produkty nie były w ogóle dostępne, mimo oczekiwanej 100% obecności.

Natychmiastowy dostęp do informacji o brakach w handlu

Weryfikacja dystrybucji produktu dla branży spożywczej.Dzięki takim informacjom, jeszcze przez zakończeniem badania, dział sprzedaży naszego klienta mógł niezwłocznie zareagować i zainterweniować u dystrybutorów. Ponadto, możliwe stało się efektywniejsze wykorzystanie zespołu sprzedawców poprzez skierowanie ich w konkretne miejsca, w których wystąpił problem dostaw.

Dzięki platformie Skilltelligence, która umożliwia monitorowanie rynku oraz dostęp do pozyskiwanych danych w czasie rzeczywistym, w ciągu jednego dnia roboczego problem został zdiagnozowany i rozwiązany, co byłoby niemożliwe w przypadku zastosowania klasycznych rozwiązań badawczych.

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06