Aktualności

badania marketingowe

Badania marketingowe dla firm ze Skilltelligence

Jak prowadzić badania marketingowe w 2021 roku? Które kanały sprzedażowe są teraz dominującego i dlaczego wciąż warto dowiedzieć się u źródła, czy planowana przez nas kampania reklamowa przemawia do grupy docelowej? Oferujemy rozwiązanie, które pomoże przeprowadzić badania marketingowe dla firm z różnych branż.

Czytaj więcej

Jak świąteczne zakupy, to tylko online?

To nasze pierwsze Święta w odmiennej, epidemicznej rzeczywistości. Czy restrykcje i obawa o zdrowie wpłynęły na nasze zwyczaje zakupowe? Zapytaliśmy Społeczność crowdsourcingową skupioną wokół aplikacji BuzzBee o kilka rzeczy związanych z tym, jak radzą sobie z zakupami w przedświątecznym okresie, co kupują online (bo to najoczywistsza alternatywa dla „tradycyjnego”, przedświątecznego biegania po centrach handlowych), czy zakupy internetowe sprawiają im jakąś trudność i jakie miejsca w Sieci najchętniej odwiedzają.

 

Świąteczne zakupy online – badanie rynku na użytkownikach BuzzBee

Nie należy traktować tego jako badania reprezentatywnego: użytkownicy BuzzBee, to w większości ludzie młodzi,…

Czytaj więcej
badania fokusowe

Badania fokusowe z tysiącem respondentów jednocześnie?

Badania fokusowe to popularna metoda uzyskiwania informacji na temat produktów, formy przekazu informacji o nich czy identyfikacji wizualnej firmy lub oferty. Klasyczny model zakłada przeprowadzenie ich stacjonarnie w kontrolowanej, niewielkiej grupie. Czasy się jednak zmieniają i dzisiaj wywiad zogniskowany może być przeprowadzony z grupą, która może się nawet nigdy nie spotkać.

Czytaj więcej

Gamifikacja, czy też grywalizacja, w firmie. Motywowanie przez współzawodnictwo dzięki Skilltelligence Teamfiniti.

Gamifikacja, czy – jeśli ktoś, tak jak ja, woli spolonizowaną wersję – grywalizacja, to dziedzina, która w ostatnich kilkunastu latach rozwinęła się dość mocno. Na tyle, że powstały i wciąż działają na rynku firmy, w których jest ona podstawową lub nawet jedyną działalnością. I bardzo dobrze, bo to temat bardzo szeroki i dający pole do popisu kreatywności. Również bardzo plastyczny – może znaleźć zastosowanie w każdej praktycznie społeczności, od grupy przedszkolnej, przez wszystkie poziomy szkół, uczelnie po niemal wszystkie typy biznesu, w których funkcjonują zespoły operujące w tych samych lub podobnych obszarach, przed którymi stawiane są zbliżone…

Czytaj więcej
zarządzanie zespołem wolontariuszy

Zarządzanie zespołem wolontariuszy z Teamfiniti

Wolontariat społeczny, zarządzanie i koordynowanie szeroko zakrojonych działań z zaangażowaniem dużych grup uczestników stanowi zwykle znaczące wyzwanie, ponieważ mimo wyznaczenia liderów lub kierowników danych grup, w trakcie realizacji ciężko zapanować nad spójnym i terminowym przekazem dla wszystkich zainteresowanych. Na szczęście nasze narzędzie Teamfiniti, choć powstało głównie z myślą o projektach badawczych dla klientów korporacyjnych, nadaje się również do zadania, jakim jest zarządzanie zespołem wolontariuszy.

Czytaj więcej

4 nietypowe projekty z wykorzystaniem crowdsourcingu

Firmy z różnych branż mają często potrzeby, których realizacja przysparza sporych kłopotów osobom „wyróżnionym” do poprowadzenia tego typu projektów. Poniżej opowiem o kilku, z którymi zgłosili się do nas Klienci.

Zacznę jednak od wstępu – kiedy warto sięgnąć po telefon i zadzwonić do nas? Wspólnym mianownikiem wszelkich nietypowych (niedotyczących badań w terenie, ani ankiet) projektów jest konieczność zmobilizowania określonej wielkości zespołu ludzi do wykonania mniej lub bardziej złożonych zadań. Ważne jest jednak to, że mowa tutaj o wielu podobnych lub identycznych zadaniach wykonanych wiele razy, a nie jednym dużym projekcie, składającym się z wielu etapów i zadań (choć…

Czytaj więcej
zarządzanie akwizytorami

Zarządzanie akwizytorami może być kłopotliwe, ale nie z Teamfiniti!

Praca akwizytora nie jest prosta i nie każdemu może ona odpowiadać, jednak jeśli już ktoś podejmuje się tego zadania, to warto, żeby brał je na poważnie i dostarczał określone wyniki w postaci sprzedaży produktów znajdujących się w ofercie firmy. Jednak jak sprawdzić, czy akwizytorzy wywiązują się ze swojego zadania? W dłuższej perspektywie jest to oczywiście widoczne, jednak to strata czasu – w końcu inna osoba mogła go wykorzystać bardziej efektywnie. Do rozwiązywania takich problemów powstało narzędzie Teamfiniti!

Czytaj więcej

7 czynników wpływających na sukces akcji Below The Line (BTL)

Choć trudno jest dzisiaj postawić wyraźną granicę między działaniami Below The Line (BTL) i Above The Line (ATL) w tradycyjnym ich ujęciu (internet!), a część profesjonalistów kwituje takie próby ironicznym uśmiechem, to na potrzeby tego artykułu skorzystanie z takich definicji będzie przydatne.

Artykuł został napisany jako podsumowanie różnych spostrzeżeń, które przez kilka już lat działania udało się nam zebrać podczas realizowania różnych projektów związanych z badaniem skuteczności działań BTL, zarówno jeżeli chodzi o wywiązywanie się z pewnych ustaleń przez sieci handlowe, jak i skuteczność własnych służb sprzedażowych, a także oceny atrakcyjności tych akcji dla samych konsumentów. Podręczniki marketingu…

Czytaj więcej

5 nieoczywistych przypadków, w których zadziałał crowdsourcing

W naszym cyklu artykułów piszemy o różnych sposobach wykorzystania crowdsourcingu w biznesie. Zazwyczaj opieramy się na typowych usługach, które Skilltelligence świadczy na rzecz swoich Klientów i takich projektach, których realizujemy najwięcej. Są to jednak zadania w większości typowe i dość oczywiste dla procesu, jakim jest crowdsourcing: szybkie pozyskiwanie danych z dużej liczby placówek handlowych lub usługowych, zasięganie opinii na dowolny temat, tajemniczy klient itp.

Od czasu do czasu zwracają się do nas organizacje (nie tylko firmy, ale także np. fundacje czy NGOs), które potrzebują wsparcia w zakresie organizacji wszelakich projektów, szczególnie…

Czytaj więcej

Crowdsourcing a Lead Marketing

Mamy za sobą kolejny udany projekt pokazujący, że w razie potrzeby możemy realizować bardziej złożone projekty, dostarczając danych wykraczających poza typowe obserwacje terenowe w sklepach i placówkach obsługowych. 

Crowdsourcing a lead marketing

Projekt, o którym mowa to wykorzystanie naszej społeczności do pozyskiwania tzw. leadów, czyli kontaktów do potencjalnych klientów dla określonych produktów lub usług. Ponieważ projekty, których założenia są oparte o lead marketing zdarzają nam się nieczęsto, ale zaczynamy coraz przychylniej na nie patrzeć, szczególnie jako uzupełnienie zleceń dotyczących naszej tradycyjnej działalności badawczej, pozwalające na ‘zasilenie’ naszej społeczności interesującymi i pozwalającymi dobrze zarobić zadaniami. 

 

Lead…

Czytaj więcej

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06