Co badanie rynku może dać Twojej firmie?

agencja badania rynku

Badanie rynku firmy.

Badania rynku polegają na systematycznym, obiektywnym gromadzeniu i analizie danych dotyczących rynku docelowego, konkurencji i środowiska. Umiejętne wykorzystanie tych informacji umożliwia uzyskanie wymiernych korzyści dla przedsiębiorcy. Jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z jednej rzeczy: badanie rynku to nie zdarzenie, a narzędzie. To nie działalność, prowadzona jednorazowo, a ciągły cykl obserwacji, analizy i reakcji. Dopiero prawidłowe wykorzystanie tego narzędzia przynosi wymierne korzyści.

Informacja to niezwykle cenny surowiec dla wszystkich firm działających na rynku. Pozwala ona na podejmowanie decyzji podpartych faktycznym stanem rzeczy, a nie przeczuciami czy utartymi schematami. Poprawnie uzyskana i wykorzystana informacja umożliwia zysk znacznie przekraczający koszty badania marketingowego.

Badania rynkowe i marketingowe pomagają przedsiębiorcom planować w przód. Za ich pomocą można oszacować prawdopodobieństwo sprzedaży nowego produktu / usługi, a także obliczyć wydatki potrzebne na reklamę jak będzie wymagana do osiągnięcia wysokich zysków.

Badanie rynku może pomóc ustalić panujące trendy. Znajomość trendu, czyli obecnie panujących zwyczajów zakupowych konsumentów umożliwia dostosowanie oferty do oczekiwań klientów, zanim zrobi to konkurencja lub zanim trend zacznie słabnąć. Takie działania przekładają się dość bezpośrednio na wzrost obrotów w firmie, poprzez szybsze dotarcie do większej ilości konsumentów. Jeżeli potraktujesz badania rynku jako ciągły zestaw ćwiczeń, które regularnie należy wykonywać, przekonasz się, że będziesz miał dużo danych, aby móc analizować swoich klientów oraz pojawiające się wśród nich trendy.

Identyfikacja obietnicy firmowej.

Brand każdej firmy ma za jej logiem ukrytą tak zwaną „obietnicę”. Może być nią bezpieczeństwo, stabilność, szybkość etc. Czasem „obietnica” jest czymś, co zostało świadomie utworzone przez daną firmę, czasem jednak powstało naturalnie w opinii konsumentów. Przykładowo dwie firmy produkujące obuwie mogą mieć inną „obietnicę” w oczach konsumentów. Jedna może być rozpoznawana za swoją wytrzymałość i solidność swoich produktów, które nie zepsują się mimo długotrwałego użytkowania, a druga firma może być znana z modnych i odważnych kreacji. Te „obietnice” mogą często zadecydować o decyzji konsumenta, a ich znajomość może pomóc przedsiębiorcy w wykorzystaniu jej do zwiększenia sprzedaży.

Podsumowując, badania rynkowe są niezastąpionym narzędziem w asortymencie przedsiębiorcy. Początkowo może się ono wydawać powolne i kosztowne, ale to nic więcej jak inwestycja w rozwój firmy.

Badanie rynku Warszawa – zobacz ofertę Skilltelligence

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06