Aplikacja do zarządzania pracownikami tymczasowymi, która podnosi efektywność

Zaryzykuję twierdzenie, że każda firma, która zajmuje się dystrybucją materiałów reklamowych, ulotek czy naklejaniem plakatów mierzy się z tym samym problemem: jakość pracy i rzetelność pracowników tymczasowych, dorywczych, czy sezonowych pozostawia wiele do życzenia.

Nie zawsze, rzecz jasna, bo wiele zależy tu indywidualnie od człowieka. Czasami też kuleje kwestia szkoleń i doświadczenia. Jednak często pokusa pójścia „na łatwiznę” podczas wykonywania pracy terenowej jest tak duża, że trudno się jej oprzeć.

Również jako mieszkańcy widzieliśmy nie raz plik ulotek rozrzucony w okolicy śmietnika, albo na pobliskim trawniku. Gazetki promocyjne wciśnięte w płot, ulotki i plakaty ponaklejane byle jak, krzywo i w miejscach, w których nigdy nie powinny się znaleźć.

 

Aplikacja do zarządzania pracownikami może przynieść wymierne korzyści

Podobnie zresztą, choć nie tak dostrzegalnie dla postronnego obserwatora, ma się sprawa niesolidnych ankieterów. Mając do wyboru spędzenie kilku godzin na rozgrzanym skrzyżowaniu i zaczepianiu przechodniów (to bardzo niewdzięczna praca!), a spokojnym wypełnianiu ankiet „w imieniu” takich ludzi, siedząc wygodnie przy kawie w klimatyzowanej, pobliskiej knajpce, czasami naprawdę trzeba wykazać się dużym samozaparciem, żeby konsekwentnie i rzetelnie wywiązywać się z powierzonego zadania.

Zastosowanie Teamfiniti, a więc naszego wirtualnego menedżera zespołów terenowych, rozwiązuje jeśli nie wszystkie, to w każdym razie dużą część problemów związanych z zarządzaniem i kontrolą takich grup pracowników. Dzięki wyposażeniu każdej z pracujących w terenie osób możemy bardzo dokładnie i precyzyjnie opisać im zadanie, skierować w konkretne, zaznaczone na mapie miejsca i na bieżąco monitorować postępy prac.

 

Aplikacja do zarządzania pracownikami roznoszącymi ulotki:

W wygodnym panelu administracyjnym przygotowujemy dla roznosicieli dokładne wytyczne, jak i gdzie mają być umieszczone dystrybuowane przez nas materiały. Jeśli to blok mieszkalny, to powinny znaleźć się w ogólnodostępnych skrzynkach pocztowych. Może na klamkach drzwi do mieszkań, ale wówczas należy poinstruować pracownika, jak ma dostać się do budynku lub na teren osiedla. Jeśli to dom jednorodzinny, to materiały można umieścić albo w skrzynce, albo przypiąć obok drzwi do posesji.

W instrukcji umieszczamy także prośbę o zrobienie zdjęcia już rozłożonych ulotek albo naklejonych plakatów. Dzięki temu mamy dowód, że pracownik wykonywał pracę zgodnie z instrukcjami oraz że nie popełnił jakiegoś rażącego błędu albo nadużycia naklejając komuś na okno kuchenne uśmiechniętego polityka.

Dysponując lista adresową, możemy też skierować ludzi w konkretne miejsca. System sprawdzi, czy nasz pracownik jest już pod danym adresem i wówczas dopiero pozwoli na realizację zadania. Taka funkcjonalność umożliwia bardzo precyzyjne zarządzanie „rewirami” poszczególnych pracowników, a także upewnienie się, że wszystkie wskazane przez klienta adresy zostały odwiedzone.

Mamy tu więc do czynienia z narzędziem zarówno ułatwiającym pracę ludzi w terenie, jak i dającym pełną kontrolę nad czasem, ilością i jakością pracy podległych nam ludzi, a raporty generowane z systemu pozwolą przedstawić klientom kompletne, niepozostawiające żadnych wątpliwości zestawienie wykonanej przez nas pracy i jej jakości.

 

 

Program do kontroli jakości pracy ankieterów

Praca ankieterów jest nieco inna. Tutaj wymagamy nie tyle obejścia pewnego wskazanego terenu, ile ustawienia się w pewnym miejscu i wejścia w „skuteczną” interakcję ze wskazaną liczbą respondentów.

Teamfiniti znakomicie ułatwia realizację także tego typu projektów:

  • ankieter ma w telefonie lub tablecie przygotowany formularz, który wypełnia podczas rozmowy z każdym kolejnym przechodniem
  • kierownik projektu widzi spływające wyniki – odpowiedzi merytoryczne w czasie rzeczywistym, mogąc np. jeszcze w trakcie badania dokonywać pierwszych analiz lub informować klienta o postępach
  • każda realizacja jest opatrzona dokładnymi koordynatami GPS – jeśli została wykonana nie na ulicy, ale w pobliskim barze, to można podejrzewać, że nie jest wystarczająco wiarygodna.
  • alternatywnie: ankieter nie będzie mógł oddalić się od wskazanego punktu dalej niż określony promień, inaczej system nie pozwoli mu na rozpoczęcie wywiadu.

 

Elastyczna aplikacja do zarządzania pracownikami

Teamfiniti do narzędzie bardzo uniwersalne i elastyczne. Dzięki niemu można skonstruować sobie niemal dowolny typ zadania i bardzo skutecznie monitorować jego realizację oraz jakość. Jednak co najistotniejsze – przekłada się to na podniesienie efektywności, co potwierdzają wszyscy klienci, którzy zaczęli z niego korzystać!

 

Agencja Skilltelligence - skontaktuj się z nami

+48 517 470 748
+48 517 785 350

Biuro operacyjne:
ul. Łucka 15, lok. 207
00-842 Warszawa
(Flex Office - 2p.)

Siedziba: Skilltelligence Sp. z o.o.,
ul. Świeradowska 47,
02-662 Warszawa,
NIP: 521-369-62-06